İzmir Ulukent’te yatırımlarına başlayan Kızıl Elma İnşaat, aynı zamanda İzmir’deki ilk projesi Ulukent Kentpark Evleri’ni 2019 Haziran’da teslim etmeyi planlıyor. Ulukent Kentpark Evleri Satış Müdürü Orhan Öztürk, projenin 288 daireden oluştuğunu ve arsa alanının yüzde 75’inden fazlasına sahip olan açık sosyal alanlarıyla İzmir’de sosyal donatı açısından bir benzeri olmadığını söyledi.

Öztürk, “Kızıl Elma İnşaat’ın sahibi Makine Mühendisi Şükrü Çamurlu ve ortağı İnşaat Mühendisi Efkan Aydemir. Şükrü Bey, 1995 yılında inşaat sektöründe faaliyetlerine başladı. Plan-proje ve yapı denetim sektöründeki başarılarından sonra 2010 yılında biriktirdiği bilgi ve tecrübe ile Kızılelma İnşaat’ı kurdu. Kızıl Elma İnşaat olarak 2015 yılında hedeflerimizi büyüttük. Denizli, Burdur, Afyon, Aydın ve İzmir’de faaliyet gösteriyoruz. Bugüne kadar 220 bin metrekare yaşam alanı ve binin üzerinde konut, iş yeri üretip teslim ettik. Şu anda da toplam 850 adet konut ve iş yeri üretmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki beş yıl içerisinde 400 bin metrekare yeni yaşam alanı üretmeyi hedefliyoruz. Böylece toplamda 600 bin metrekareden fazla yaşam alanı kurmuş olacağız” dedi.

İzmir’deki ilk projelerinin Kentpark Evleri olduğunu söyleyen Öztürk, “Kentpark Evleri İzmir Ulukent’in en büyük projesi. Estetik ve fonksiyonel açıdan en iyi çözümlerle farklı tasarımlar oluşturarak, kaliteden ödün vermeden müşteri beklentilerinin üstüne çıkarak, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz. Ulukent’te Kentpark Evleri projemizi de bu bakış açısıyla şekillendirdik” ifadesini kullandı.

Projenin başında Efkan Aydemir’in olduğunu vurgulayan Öztürk, inşaatın eylül ayında başladığı bilgisini verdi. Öztürk, “İnşaat şu an yüzde 45 seviyesini geçti. Kentpark Evleri 14 bin 400 metrekare arsada dört blok, çift giriş ve çift asansör, her katta altı daire ve 12 kat olmak üzere toplam 288 daireden oluşuyor. Teslim tarihimiz Haziran 2019” dedi.

Projenin sosyal donatı açısından İzmir’de bir benzeri olmadığını ifade eden Öztürk, “Arsa alanının yüzde 75,7’si yani 10 bin 900 metrekaresi açık alan ve sosyal alan olarak değerlendirildi. İki adet ısıtmalı kapalı havuz, iki adet açık havuz toplam 600 metrekarelik havuzumuz bulunuyor. İki basketbol sahası var. Bu sahalar voleybol, mini futbol, tenis kortu dönüşümlü. Açık çocuk oyun alanları, yürüyüş, dinlenme ve peyzaj alanları da mevcut. Ayrıca her blokta cep sineması, fitness, kapalı çocuk oyun alanı, TV-playstation odası, jimnastik salonu, hobi faaliyet odası, mini golf sahası bulunuyor” şeklinde konuştu.

“Farklı ülkelere de satış yapıyoruz”

Kentpark Evleri dairelerinin 2+1, 3+1 açık mutfak, 3+1 olarak planlandığını anlatan Öztürk, her dairede dörtlü Franke ankastre set, iki klima, tüm pencere ve balkonlarda otomatik panjurun yer aldığını söyledi. Öztürk, “Kentpark Evleri’nde 1+1 daire ve ticari alan özellikle yoktur. Aile yaşantısına önem veriyoruz. O yüzden de aileler bizi tercih ediyor. Üç ay önce yapılan lansman dönemimiz sonrasında yüzden fazla dairemizi sattık. Projede kat irtifaklı bağımsız bölüm daire tapusunu hemen veriyoruz. Farklı ülkelere de satış yaptık. Ulukent’e ve projemize yoğun bir ilgi var. Müşterilerimize avantajlı faiz oranları ve farklı sürprizlerle kampanyalar yapacağız. Yüksek kira ve yüksek prim getirisiyle Kentpark Evleri’nde yatırımcılara özel fırsatlar sunuluyor” dedi.

Projeye ulaşımın oldukça kolay olduğunun altını çizen Öztürk, “Mevcut Çanakkale yolu, Ulukent merkez, Egekent 2, Harmandalı ve Egekent yollarına ilave olarak yeni açılacak olan İzmir-İstanbul otobanın devamına siteden ulaşılıyor. Çanakkale yolundaki Ulukent kavşağından da yine site yakınına direkt bağlantı yolu olacak. Bu yollar ve diğerlerinden toplam 7-8 farklı yoldan siteye ulaşım var. Projesi onaylanan İzmir Körfez geçişi ile (Çiğli-İnciraltı tüp tünel deniz geçidi-araç ve raylı sistem) İnciraltı’na ve Çeşme Otobanı’na15 dakikada ulaşılabilecek” diye konuştu.

Kentpark Evleri projesi belli bir aşamaya geldikten sonra İzmir Ulukent’te başka projeleri de hayata geçirmeyi düşündüklerini ifade eden Öztürk, arsa portföyünü büyütmeyi istediklerini söyledi. Öztürk, “Ulukent’te yatırımlara devam etmek istiyoruz. Müşterilerimizin isteklerine göre projelerimizi şekillendireceğiz” dedi. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün yavaşladığını söyleyen Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul ve Ankara’dan İzmir’e firma göçü başladı. İzmir’de inşaat sektörü diğer şehirlere göre yükselen bir ivme kat ediyor. İzmir’in dinamikleri firma göçleri gibi personel göçlerini de getiriyor. Bütün dinamiklere baktığımızda İzmir’deki potansiyel yüksek. Ulukent’te talep yoğun şekilde devam ediyor. İzmir, kuzeye doğru büyüyor. Ulukent hem yaşamak hem yatırım yapmak için ideal bir noktada. Yatırımcılar bu bölgeyi değerlendiriyor ve değerlendirmeli.”